סונל MPI-540 בודק משולב לבדיקות מתקני חשמל

לגעת בעתיד

העולם מתפתח במהירות רבה ויחד איתו נבנים מתקני חשמל מתקדמים, תחנות כוח תשתיות ועוד. מתקני אלו דורשים בדיקות בטיחות כדי לשמור על המתקנים ועל האנשים הפועלים בסביבתם לכן חשוב שיהיה לכם ציוד בדיקה מתקדם חדיש ועומד בכול התקנים והדרישות בעולם המתקדם של היום.

במשך שנים רבות משפחת הבודקים המשולבים מסדרת MPI של חברת SONEL כבר פופולרי בקרב חשמלאים בודקים ומהנדסי חשמל כמכשירים אוניברסליים נוחים עם יחס מחיר טוב ובאיכות גבוה. הדור החדש של מכשירי מדידה למודדים אלה בראשות SONEL MPI-540, הוא צעד אל העתיד. המכשיר תוכנן לנוחות וארגונומיה מקסימלית תוך אפשריות לבדיקה מקיפה למתקן אותו הוא בודק המאפשר לו לתכנן רצף בדיקות מראש עם בדיקות סדר פאזות, כיוון סיבוב מנוע, מד אור, לולאת התקלה, פחתים, רציפות, בידוד, מסת האדמה, אוגר נתונים תלת פאזי עם אינדיקצית הרמוניות ועוד…

בודק משולב MPI-540

טכנולגיה מתקדמת

Sonel MPI-540 הוא יורשו של MPI-530, אשר היה מכשיר הדגל שלנו. פיתוח טכנולוגיות חדשות סיפק לו שיפורים משמעותיים. המכשיר כולל את התכונות הייחודיות הבאות:

  • מסך מגע שבע אינץ' צבעוני ענק קל לקריאה קל לתפעול עם כול הנתונים גלויים במסך אחד בעל מגוון רחב של עוצמת תאורה אחורית כדי להתמודד גם עם עבודה בשמש ישירה.
  • מדידה מהירה של לולאת התקלה בסביבת פחת משלושים שניות לארבע שניות בלבד מה שחוסך לכם זמן עבודה יקר וכסף.
  • יכולת חסרת תקדים לביצועי סוללה ללא צורך לדאוג שהסוללה תגמר לפני סוף היום הנטענת ממטען רגיל, מטען רכב או בנק סוללות.
  • סוללת ה- Li-Ion החדשה מבטיחה פעולה רציפה למשך שמונה שעות. אין לה 'אפקט זיכרון' ומציע ביצועים גבוהים. טעינה מלאה של הסוללה הריקה לוקחת רק כשעתיים.
  • זיכרון מורחב מאפשר למשתמש ליצור מבנה שלם של מדידות עבור האובייקט שנבדק עם היכולת לתאר אובייקטים ונקודות. לכל נקודה יכולה להיות היסטוריה משלה של מדידות. זה מאפשר למשתמש להעריך במהירות כיצד התוצאות של האובייקט משתנות משנה לשנה.
  • מחשבון מובנה לאובדן אנרגיה המבטיח הערכה מהירה של עלויות פוטנציאליות הנובע באיכות ירודה של אספקת החשמל. יתר על כן, מחשבון תעריף האנרגיה הפעיל מספק הערכה מהירה של התעריף הכי חסכוני מבחינה כלכלית.
  • טכנולוגיות אלחוטיות Wi-Fi ו- Bluetooth. טכנולוגיות אלה משמשות להעברת נתונים, לתכנות המכשיר, שיתוף פעולה עם יישומים ניידים, ענן, קוראי ברקוד, אוזניות BT וטכנולוגיות עתידיות אחרות.

טכנולוגיה מתקדמת

בטיחות מעל לכול

סונל MPI-540 עומד בדרישות הבטיחות המחמירות הנדרשות על פי תקן 61010EN. בטיחות גבוהה של מדידות מאושרת על ידי קטגורית: CAT III 500 V/CAT III 300 הגנה מוגברת מפני סביבה חיצונית (IP51) היא הוכחה נוספת לגישה רצינית של SONEL לבטיחות המשתמש. הצהרת CE היא מסמך המאשר לבסוף תקני בטיחות גבוהים.

המכשיר תוכנן להבטיח הגנה ויעמדו בתקן IEC 61557 וכי המדידה של פרמטרי אספקת/איכות החשמל מבוצעת בהתאם לאלגוריתמים המפורטים בתקן IEC 61000-4-30 עבור Class S. לכל מכשיר ניתנת תעודת כיול ייחודית המאשרת כי הוא שומר על הפרמטרים המטרולוגיים בערכים המפורטים בתקן.

מדידות מקיפות

בודק משולב MPI-540 מאפשר לבצע את כל המדידות הנדרשות על ידי PN-EN 60364-6 לצורך בדיקת המתקן, המשתמש יכול להגדיר גבולות לכל פונקציה נמדדת. כתוצאה מכך, מיד לאחר המדידה מופיע בבירור סמל לא נכון  או נכון, אם התוצאה עומדת בדרישות התקן או לא.

מדידות מקיפות

מדידת לולאת התקלה ברזולציה 0.001 Ω

בדיקה זו מתבצעת במתקנים חשמליים ברחבי העולם, במעגלים L-PE, L-N או L-L. מעגל הקצר הצפוי מחושב אוטומטית על סמך המתח הנמדד או המתח הנומינלי שנבחר על ידי המשתמש. המדידה מתבצעת עם הזרם של כ-23 A, אשר מבטיח דיוק גבוה. המשתמש יכול גם למדוד את הלולאה במערכות עם  (RCDs פחתים) מבלי להקפיץ אותם תוך זמן קצר (כ-4 שניות)!!!

בדיקת מדידת לולאת התקלה

דוגמה

בדיקות פחתים

סונל MPI-540 מוכן למדוד פרמטרים של פחתים מכל הסוגים, AC, A, F, B, B+, רגיל, סלקטיבי/זמן קצר עם זרם נומינלי מ-10 ל-1000 mA. תכונה נוספת, ייחודית היא מדידה של זרם וזמן תגובה יחד במדידה אחת.

בדיקות פחתים

בדיקות התנגדות הבידוד

המכשיר מציע חמישה מתחי בדיקה: 50 V 500 ,V 250 ,V 100 ,V ו – 1000 V. בטיחות המשתמש מובטחת על ידי פריקה אוטומטית של האובייקט הנבדק לאחר סיום או הפרעה למדידה. טווח המדידה הוא עד 10 GΩ. המדידה יכולה להתבצע על ידי חוטי המדידה, מתאם כבל תקע חד פאזי. במעגלים מרובי פאזה, ניתן להשתמש במתאם AutoISO-1000C הייחודי. זה מאפשר Sonel MPI-540 לבצע באופן אוטומטי את המדידות הנדרשות על הכבלים מרובי פאזות באופן אוטומטי.

בדיקות התנגדות הבידוד

מדידות התנגדות מסת האדמה

ישנן שיטות רבות זמינות ב: MPI-540 3-wire ,4-wire ,3-wire עם צבת ושיטת 2 צבתות, שתי השיטות האחרונות מאפשרת מדידה ללא ניתוק הארקה ראשית.

מדידות התנגדות מסת האדמה

התנגדות סגולית של האדמה

תכונה ייחודית נוספת היא מדידת ההתנגדות סגולית של האדמה עם אפשרות בחירת מרחק בין האלקטרודות, תכונה זו חיונית בעת תכנון מערכת הארקה.

בדיקת סדר פאזות וכיוון סיבוב מנוע

המכשיר מאפשר לך לבדוק את כיוון הפאזה. כדי להקל על המדידות, ניתן להשתמש במתאמים אופציונליים עבור שקעים תלת פאזיים של אמפר 16, 32 ו -63. תכונה ייחודית היא גם מדידה של כיוון הסיבוב של המנוע. פונקציה זו שימושית מאוד לחיבור מנועים תלת פאזים לאחר שיפוץ שלהם.

בדיקת סדר פאזותכיוון סיבוב מנוע

מדידת עוצמת אור

באמצעות פרוב חיצוני אופציונלי עבור מדידת עוצמת האור, ניתן למדוד את עוצמת האור ברמה גבוה של Class A או Class B, ביצוע המדידות בהתאם לתקן PN 12464 PN-EN, כולל תאורת חירום (יש לשתמש בבדיקה עם רזולוציית המדידה המתאימה).

מדידת עוצמת אור

אבחון מהיר לפרמטרים אספקת ואיכות החשמל

Sonel MPI-540 מציע מדידה בזמן אמת של פרמטרים הנחוצים להערכה מהירה של איכות אספקת החשמל. בנוסף למדידת המתח והזרם, המכשיר גם מודד את כל הפרמטרים של ההספק, THD, מתח והרמוניות, איזון פאזות וכופל ההספק. כתוצאה מכך, מיד לאחר חיבור המכשיר למתקן הנבדק, תוכל לקבוע את הגורמים האפשריים לתקלה.

בודק משולב MPI 540 SONEL אבחון מהיר לפרמטרים אספקת ואיכות החשמל

חשוב מאוד שהנתונים הנוכחיים שנשמרו בכרטיס זיכרון עם יכולת ניתוח על גבי מסך מגע מובנה בגודל 7 אינץ'. כתוצאה מכך, אין צורך לחבר את המכשיר למחשב. בנוסף, עומדים לרשותכם מחשבונים ייחודיים של אובדן אנרגיה ותעריפי אנרגיה פעילים המאפשרים להעריך כמה כסף לאורך זמן (למשל על בסיס שנתי) הולך לאיבוד בשל הפרמטרים הלא טובים של אספקת החשמל. אתה יכול גם לבחור את תעריף האנרגיה הפעיל לחישוב עלויות כלכליות.

צילום מסך

הציוד הסטנדרטי של המכשיר מספק מדידות במעגלים חד פאזיים ורב-פאזיים. צבתות גמישות מדגם F-3A עם טווח של עד 3 KA מבטיחים מגוון רחב של יישומים מדידות. תוכנת מחשב לניתוח מסופק עם המכשיר משלים את החבילה עם ניתוח מתקדם של נתונים שנדגמו על ידי MPI-540.

מוכן להרחבה ותוספות בעתיד

SONEL S.A. סבור כי המוצרים הטובים ביותר מפותחים בהשתתפות של אנשים המשתמשים בהם. לכן, Sonel MPI-540 מוכן לעדכוני תוכנה שיוסיפו תכונות חדשות וישפרו את פעולתו. זמן קצר לאחר שחרור המוצר, המשתמשים יקבלו פונקציות חדשות, כגון בדיקות אוטומטיות, קריאת נתונים החוצה באמצעות Bluetooth, שיתוף פעולה עם יישומים ניידים ואחרים.

כדי להקל על תהליך העדכון, יש להתחבר לרשת באמצעות Wi-Fi. עם התוכנה חדשה זמינה, המכשיר יודיע למשתמש ולאחר אישור זה יהיה ניתן להוריד ולהתקין את התוכנה החדשה מהשרת של SONEL S.A.

מגוון רחב של אביזרים

לרשותכם עומדים מגוון רחב של אביזרים איכותיים שיכולים להקל אליכם בעבודה לחסוך זמן וכסף רב.

לעבוד בתפקיד בודק תוכנה הוא צעד מרתק ומרתק במיוחד לאנשים שאוהבים לפתור בעיות ולחקור תקלות. הבודק התוכנה הוא חשוב מאוד בתהליך הפיתוח, כאשר הוא אחראי למציאת תקלות ולבחינת איכות התוכנה. תפקיד זה מחייב יכולת אנליטית, יכולת לתפוס פרטים ולעבוד בצורה מערכתית. בעבודה זו יש לבדוק את התוכנה באופן מעמיק, לבדוק את תהליכי התפרצות ולדאוג לאיכות הקוד. עבודה זו מצריכה גם יכולת טכנית, ידע בתחום התכנה ויכולת לעבוד בסביבות מרובות. בנוסף, יש להיות מאורגן, רעיוני ומקצועי, ולהיות מוכנים ללמוד תמיד ולהתמודד עם טכנולוגיות חדשות. כיום יש לא מעט חברות בהם דרושים בודקי תוכנה ובעבודה זו תהיה לך הזדמנות להשפיע על איכות התוכנה ולתרום לתהליך הפיתוח בצורה משמעותית. בודק תוכנה בתחום היי-טק הוא בדיוק המקום הנכון למי שרוצה לשלב את היכולות הטכניות, האנליטיות והמוטיבציה הגבוהה שלו. הם יוצרים תכניות בדיקה, מגישים דוחות תקלות ותורמים לשיפור התהליך ולתקינת הבעיות. הם עובדים בקרבת מפתחים, מנהלי מוצר ומעצבים ושותפים באיתור ופתרון תקלות. העבודה שלהם תורמת לשיפור תהליכי הפיתוח, האמינות והאיכות הכוללת של התוכנה ומשפיעה על החוויה של המשתמשים.

מגוון רחב של אביזרים

תורגם הותאם ונערך ע"י שי חבויניק