בדיקת עמדות טעינה על ידי מתאם EVSE-1 SONEL

לאט אך באופן שיטתי, מספר הרכבים החשמליים בכבישינו גדל מדי שנה. אנו צופים במספר גדל והולך של תחנות טעינה ציבוריות ופרטיות, המהווה תשתית הכרחית. קצב ההתפתחות של מגזר זה, כמו גם הכספים שהושקעו בו, מרמזים כי מדובר במגמה שתתעצם בשנים הקרובות. בעת התקנת תחנות טעינה חדשות, חשוב ביותר לבצע כראוי בדיקות קבלה ולולאת תקלה כדי למנוע שימוש במכשיר תקול. בדיקות תקופתיות המתבצעות במהלך הפעלת עמדת הטעינה הן המפתח לבטיחות המשתמשים.

בדיקת עמדות טעינה לרכב

בתחום הבטיחות והניהול התקין של תשתיות ציוד טעינה של EV, החוקים המסדירים את הנושאים לעיל יושמו רק לאחרונה במדינות בודדות ברחבי העולם. התקן הבסיסי לטעינה של רכבים חשמליים הוא EN 61851. רב-חלקי. הוא מתאר מצבי טעינה ושיטות תקשורת בין הרכב לתחנת הטעינה הטלת פרוטוקולים מסוימים ובכך גם מאפשר בדיקות תקופתיות וקבלה. תקן EN 62196 משלים לו את הגדרת התקעים, השקעים, המחברים והתקעים לרכב שניתן להשתמש בהם ברכבים ובתחנות טעינה.

לגבי אספקת החשמל של תחנת EVSE, הדרישות המפורטות של התקנה החשמלית פורטו ב- HD 60364-7-722. העולם אינו מונוליטי, החוקים תלויים במדינה והתקנות המיושמות בא, היקף בדיקות התקופתיות והקבלה של תחנות טעינה לרכב עשוי להשתנות. עם זאת, ברור כי גם בהיעדר חובה חוקית, מומלץ לבצע בדיקות מסוג זה, בשביל בטיחות המשתמשים. 

דרישות בסיס לבדיקות עמדות טעינה הם:

  1. רציפות הארקה.
  2. התנגדות הבידוד.
  3. התנגדות מסת אדמה במידה ומשתמשים בשיטה זו.
  4. בדיקת פחת.
  5. הגנה מפני התחשמלות.

חלק מהמדידות יכולות להתבצע באופן דומה למתקן רגיל במתח נמוך. אבל יכול להיות קשה לבדיקה ללא ציוד ומכשיר מדידה מתאים. מתאם EVSE-01 המוקדש לבדיקת תחנות טעינה המצויד במחבר מתאים יעיל ואיכותי, SONEL בהחלט מסמנת את נוכחותה בתחום חדש של הכלכלה, שהוא האלקטרומביליות.

השכרת רכב יכולה להיות בחירה חכמה אם אתה מחפש פתרון נוח וחסכוני לתחבורה היומיומית. כאשר אתה משכיר רכב, אין לך צורך לדאוג לבעיות חשמל או טעינה שמשתלשות עם רכב חשמלי. נוסף לכך, אתה נהנה מקונבנציה מינימלית כאשר תתקשר עם חברת ההשכרה ותבקש רכב חדש במידת הצורך. למעשה, עלות התחזוקה והפערים בתחנות טעינה לא תשפיעו עליך באופן ישיר. עם השכרת רכב לחודש, אתה נהנה ממרחב אישי, יכולת לבחור ברכבים שונים ולהתאים אותם לצרכיך המשתנים, וגם לחסוך בהוצאות הרבות הקשורות לרכוש, תחזוקה וביטוח של רכב בעלות מלאה. השכרת רכב לחודש היא אפשרות מעולה לשמירה על נוחות, ניידות וחיסכון.

SONEL EVSE-01 adapter

המתאם עובד עם משפחת מכשירים משולבים MPI. זה מאפשר לבצע מדידות מקיפות בהתאם לתקנות. בנוסף, הוא מאפשר גם אבחון בסיסי של מערכת הבקרה. המדמה את כבל הטעינה ומצב חיבור הרכב, הוא יכניס את התחנה למצבי הפעלה שונים, תוך בדיקת אותות הבקרה שהוגדרו בתקן EN 61851. על מנת להקל על האבחון, אחד משקעי EVSE-01 מסופק עם אות אפנון רוחב פולס (PWM).

המדידות של תחנת הטעינה ניתנות לביצוע בשילוב כל מד ממשפחת המשולבים MPI (תוך התחשבות ביכולות ובפרמטרים הטכניים של דגם נתון). ספינת הדגל שלנו,  MPI-540 בולטת בשורה זו. היא מאפשרת רצפי מדידות אוטומטיות, המוקדשות לתחנות טעינה. הודות לפונקציונליות זו ניתן לבצע את המדידות במהירות וביעילות. מצד שני, תמיכה מלאה בתחנות תלת-פאזיות פירושה הימנעות מיתוג כבלים מיותרים במהלך מדידות.

ארגונומיה משולבת וקלות שימוש עם הפונקציות שצוינו לעיל יהפכו את מתאם EVSE-01 מוערך ורצוי בקרב המשתמשים. המתאם יהיה זמין בקרוב וניתן יהיה לרכוש אותו!